Ana Sayfa  

InnovEyes

Alcon WaveLight EN YENİ KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ PROTOKOLU

 

Günümüz refraktif cerrahi protokollerinin planlanması 1900’lerin başında oluşturulmuş şematik bir göz modelinin üzerinde yapılmaktadır. Bu model üzerine kişiye özel veriler kısmen eklenerek Wavefront optimize, wavefront total, topografi eşlikli tedavilerin planlanması yapılmakta ancak herkes için standart model kullanmak başarıyı kısıtlamaktadır.

 

Dünyada ilk ve tek olan InnovEyes tekniği bu teknolojik kısıtlamayı yenebilmek için Ray Tracing teknolojisi ile SightMap cihazını geliştirmiştir. Bu cihaz ile hastanın göz boyutları, wavefront ölçümleri ve kornea ve ön segment haritaları ölçülüp göz içi yapılar tam olması gerektiği yerlere konumlandırılmaktadır. Bu şekilde herkese uydurulan standart bir göz modeli yerine bire bir hastanın gözünün tüm özelliklerini taşıyan bir göz modeli oluşturulmaktadır. Bu model üzerinde InnovEyes yazılımı modeldeki göz kırıcılığı hatalarının nasıl düzeltileceğini bire bir kişiye özel hesaplayabilmektedir. Bu sayede postoperatif görme kalitesi bugüne kadar yapılan tüm korneal refraktif tedavi biçimlerinin belirgin olarak üzerine çıkartılabilmektedir.

Tedavi dünyada 5 merkez ile birlikte Türkiye’de ilk kez kez ve sadece kliniğimizde kullanılmaya başlanmıştır.

Tedavi protokolü, yapılması ve post-op takibi ve riskleri standart Excimer laser tedavilerinden farklı değildir. Sadece ölçüm ve planlama yazılımı farklılık göstermektedir.

Sistemin uygulanması kişi başı kart okutulmasını gerektirdiği için ekstra maliyete neden olmaktadır.