Ana Sayfa  

Wavefront Tedavisi

KİŞİYE ÖZEL TEDAVİLER

  • WAVEFRONT TEDAVİSİ
  • PROLAT / ASFERİK / Q MODE TEDAVİLER
  • TOPOGRAFİ EŞLİKLİ TEDAVİLER

WAVEFRONT TEDAVİSİ

Wavefront sistemi bir bilgisayar yazılımıdır. Gözün haritasının çıkartılması ve bilgisayar yardımı ile analiz edilerek göze tamamen kendisine özel lazer yapılması işlemidir. Standart laser sistemleri gözü bir düzlem kabul eder ve her tarafına eşit enerji uygular. Ancak göz standart düzgün bir yüzey değildir ve bölgesel düzensizliklere bağlı bölgesel kırıcılık farklılıkları vardır. En önemlisi eğimlidir ve dış kısmına doğru eğim nedeni ile enerji yansıması olur. Wavefront tedaviler hem bu eğimi hesaplayarak yansıyan enerji miktarını telafisini sağlar; GERÇEK OPTİK ZON SAĞLANIR; hem de bölgesel düzensizliklerin ekstra laser atışı ile düzeltilmesini ve mükemmele yakın bir optik yüzey sağlanmasına çalışır. Hem yüzeysel (PRK/LASEK) hem  de flepli (LASIK- INTRALASIK) ameliyatlar  ile uygulanabilir.
Gözün daha ince kusurları da düzeltileceği için özellikle gece daha (%10) kaliteli görme imkanı sunar. Gündüzleri ışık daha fazla olduğu için fark belli olmayabilir.

PROLAT / ASFERİK / Q MODE TEDAVİLER

Standart laser sistemleri gözü bir düzlem kabul eder ve her tarafına eşit enerji uygular. Ancak göz düz değil, eğimli bir yüzeydir ve dış kısmına doğru eğim nedeni ile laser sırasında enerji yansıması olur. Özellikle PROLAT yapı dediğimiz merkezinin daha dik, dış kısmına doğru düzleşme izlenen  kornea  yapısının korunması düşük ışıkta görme kalitesinin korunması açısından önemlidir.  Prolat laser tedavileri gözün asferik yapısının korunması amaçlı tedavilerdir.

TOPOGRAFİ EŞLİKLİ TEDAVİLER

Bu tedaviler herhangi bir neden ile bozulmuş kornea yüzeyinin, çekilen kornea topografisi eşliğinde düzeltilmesi amacını taşır .